• Oznam

• Vážení rodičia, oddnes si môžete vytlačiť potvrdenie o návšteve školy priamo z Edupage. Stačí ak pôjdete cez kolonku Štart do kolonky Dochádzka a kliknete na potvrdenie o návšteve školy, ktoré sa vám vzápätí vygeneruje. Ďakujeme.

• Dôležitý oznam

• Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu v okrese Žiar nad Hronom sa nástup žiakov 4. ročníka od 8. 2. 2021 neuskutoční.

• Ďakujeme

• Dištančná forma vzdelávania je náročná pre nás všetkých. Učenie na diaľku nás prinútilo nájsť nové postupy a začať využívat nové metódy tak, aby sa táto forma vzdelávania čo najviac priblížila k tej klasickej. Avšak bez istoty, že sa nám to darí. Práve preto si veľmi ceníme takúto pozitívnu spätnú väzbu od spokojného rodiča. Ďakujeme za povzbudivé slová

• Arteterapia

• Arteterapia je výtvarná činnosť, ktorá blahodarne pôsobí na duševnú stránku človeka a môže mať aj liečivé účinky. V rámci takejto ,,liečby umením“ žiaci no hodinách MVV vytvorili výtvarnú koláž na tému: MOJE JA, jednotlivé koláže rozprávajú o túžbach, snoch, záľubách, koníčkoch našich žiakov.

• Dôležitý oznam

• Milí študenti, vážení rodičia!

Vyučovanie na našej škole bude od 11.1.2021 naďalej pokračovať dištančnou formou podľa platného rozvrhu. O ďalších termínoch a prípadných zmenách Vás budeme informovať priebežne v súvislosti s vyhlásením ministra školstva.

• DÔLEŽITÝ OZNAM:

• Zdvorilo žiadame rodičov, aby sa najneskôr do zajtrajšieho dňa do 9.00 prihlásili na svoje konto na EDUPAGE a zahlasovali v ankete týkajúcej sa návratu žiakov do škôl. K dotazníku sa dostanete nasledovne: po prihlásení kliknete na možnosť KOMUNIKÁCIA, potom na PRIHLÁSENIE a PRIDELENÁ AKCIA NA VYPLNENIE. Ďakujeme

• Rozhodnutie ministra školstva

• Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu sa menia termíny vianočných a polročných prázdnin nasledovne:

Vianočné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých základných školách a stredných školách v termíne od 21. decembra 2020 do 8. januára 2021.

Polročné prázdniny v termíne 1. februára 2021 sa neuskutočnia. Školské vyučovanie v druhom polroku školského roka sa začína 1. februára 2021 (pondelok).

• Výtvarný vtip

• Žiaci našej školy sa s Vami chcú podeliť o svoju tvorbu a inšpirácie na tému "Výtvarný vtip", ktoré boli realizované dištančnou formou vzdelávania. Výtvarná tvorba môže byť aj o veľkej dávke kreativity, nápadov, ktoré nemusia byť realizované len na papier za pomoci tradičných kresliarskych pomôcok ale môžu mať aj inú podobu.

• Farby okolo nás

• Dnes naši žiaci vytvárali počas online vyučovania Metodiky výtvarnej výchovy farebné spektrá z rôznych, doma nájdených predmetov. Zábavnou formou si tak osvojovali základné poznatky o primárnych, sekundárnych a komplementárnych farbách. Svojej fantázii medze nekládli.

• Dôležitý oznam

• Na základe vyhlásenia ministra školstva bude od pondelka 12.10. až od odvolania vyučovanie realizované dištančnou formou.

Žiaci denného štúdia si môžu zajtra prísť po svoje veci (knihy, zošity, gitary...) v nasledovných hodinách:

1.ZB - 8.00 - 9.00

2.ZB - 9.00 - 10.00

3.ZBC - 10.00 - 11.00

4.ZB - 11.00 - 12.00

Môžete sa dohodnúť medzi sebou a po veci príde viacerým spolužiakom len jeden.

• Materská škola snov

• Dnes sa naše prváčky nechali uniesť svojou fantáziou a kreativitou pri tvorbe projektu Materská škola snov. Fantazii sa u nás v škole medze nekladú a preto vznikli poriadne uletené projekty odprezentované s dávkou humoru

• Dôležitý oznam pre študentov pomaturitného štúdia

• Dôležité:

Od 2.10.2020 až do odvolania bude z rozhodnutia zriaďovateľa výučba externého štúdia prebiehať online prostredníctvom Edupage v časoch podľa platného rozvrhu. Študenti sú povinní sledovať Edupage a riadiť sa pokynmi príslušných pedagógov a triednych učiteľov.

• Prax v škole

• Prvý mesiac školského roka tradične prebieha prax v priestoroch našej školy. Pozrite si malé ukážky, ako to môže vyzerať.

• Nové opatrenia

• Vážení rodičia a žiaci,

Podľa nových nariadení vlády SR je vstup cudzím osobám do priestorov školy možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby, ktoré nájdete na stránke školy. Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy a žiaka.

ďakujeme za pochopenie