• Valentínsky semafor

• V rámci aktivity Valentínsky semafor, ktorú si pripravila Žiacka školská rada žiaci a učitelia prostredníctvom farby vyjadrili svoj aktuálny “vzťahový" stav :-).

Červená - zadaný/á

Oranžová/žltá - je to komplikované

Zelená - slobodný/á

• Školský ples

• Školský ples sa v tomto roku niesol v téme  Old Hollywood. Ďakujeme organizačnému tímu za skvelú zábavu a sponzorom za hodnotné ceny, ktorými prispeli do tomboly.

• Body worlds

• Návšteva výstavy Body world priniesla druhákom jedinečný zážitok z detailného poznávania tajomstiev ľudského organizmu.

• Školský ples

• Všetkých srdečne pozývame na školský ples Old Hollywood organizovaný  09. 02. 2024.  Lístky si môžete objednať na čísle 0908 174 264.

• Vianočná akadémia

• Sviatočná predvianočná atmosféra na škole vyvrcholila vianočnou akadémiou, v programe ktorej mali zastúpenie žiaci všetkých tried. Ich vystúpenia boli rozmanité a plné nadšenia. Toto nám pripomenulo, že vianočné obdobie je časom zdieľania a radosti. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomuto výnimočnému zážitku.

• Vianočná Praha

• Predvianočný adventný výlet do Prahy nás previedol jedinečnými pamiatkami a atmosférou historičkých uličiek posilnenou sviatočným  predvianočným  nádychom.

• Deň otvorených dverí

• Deň otvorených dverí prilákal do priestorov školy rekordný počet účastníkov. Žiaci deviatych ročníkov a ich rodičia si  okrem priestorov školy mohli pozrieť aj ukážky talentových skúšok. Všetkým ďakujeme za ich návštevu

• Červené stužky

• 1. december patrí Svetovému dňu boja proti AIDS. Tento deň je na znak solidarity spojený s nosením červenej stužky.
          • Imatrikulácie

• Imatrikulácie prvákov sú úspešne za nami. Žiakom 1. ZB a 1. ZC gratulujeme k ich zvládnutiu a srdečne ich vítame v cechu študentskom.

• Health Flag - onkoprevencia

• “Nevedieť o svojom zdraví je najväčší red flag”. Tento slogan privítal druhákov na webovej stránke Health flag, kde si mohli súťažnou formou preveriť svoje naštudované vedomosti o prevencii onkologických ochorení. V súťaži o kopu dobrých kníh im držíme palce.

• Jesenné prázdniny v Magdeburgu

• Exkurzia do Magdeburu realizovaná počas jesenných prázdnin bola určená žiakom, ktorí sa učia nemecký jazyk. Navštívili sme miestnu ZOO, známy Elbauenpark  a spoznávali  krásy Magdeburgu počas prehliadky mesta. História a  architektúra tohto mesta  nás fascinovali a obohatili naše vedomosti o tomto zaujímavom meste. Jeden deň sme venovali jazykovému kurzu, kde mohli žiaci praktizovať svoje jazykové schopnosti v reálnom prostredí. Táto exkurzia nebola len príležitosťou na skvelú zábavu, ale aj na posilnenie  jazykových komptencií našich žiakov. Veríme, že tieto zážitky posilnia ich motiváciu učiť sa jazyky a otvoria dvere k ďalším príležitostiam na vzdelávanie a spoznávanie sveta.

• Októberfest 2023

• Jeseň je už tu a žiaci školy si pod vedením svojich pedagógov pripravili  pre deti z materských škôl a zo školských klubov detí  už tradičný Októbefest v našom prevedení. Deti sa zabavili na hudobných dielňach, na tvorivých dielňach si vyrobili pekné tekvičky, pozreli si pekné divadielko, vyskúšali svoju obratnosť v telocvični alebo si mohli dať pomaľovať tvár motívom podľa vlastného výberu. Nechýbalo občerstvenie v podobe chutných koláčov alebo nátierok z jesenných plodov. Všetkým ďakujeme za návštevu a tešíme sa opäť o rok.

• Exkurzia Atény

• Exkurzia do najstaršieho európskeho hlavného mesta, mesta bohov - Atén, dopadla na výbornú. Užili sme si atmosféru známych námestí Monastiraki a Syntagma. Pozreli sme si Hadriánovu knižnicu, Národnú záhradu, tradičnú výmenu stráží pri hrobe Neznámeho vojaka pred budovou parlamentu, Akropolu a jedinečné Akropolské múzeum. Vrchy Lycabettus, Areopagus a Philopappos nám poskytli nádherné výhľady na celé Atény a ich okolie. Na Panaténskom štadióne sme sa zúčastnili slávnostného ceremenionálu zapálenia olympijského ohňa pre IV. Zimné OH mládeže 2024 v Ganhwone. Nabitý a náročný program nám pomohla zvládnuť tradičná grécka kuchyňa a návšteva pláže v Pireuse.